BE GALO BE KRAŠTO APIE POILSĮ

Klausytis audio pasakos

Audio pasakų klausytis galite:

GIJOS

iš kartos į kartą

Sukurti audio pasaką su prosenelių balsais kilo mąstant apie mūsų šaknis, lietuvišką kalbą ir gamtą. Mūsų protėviai kaip tie medžiai – pergyvenę visas audras ir vėtras, įleidę šaknis į žemę teikia savo atžalėlėms prieglobstį, bendrumo jausmą ir perduoda išmintį būti.

Dažnai norime tapti kažkuo. Bet kartais tereikia prisiminti, kas esame.

Pasaką skaito vaikų proseneliai iš abiejų giminės pusių. Gijos apsijungia, susipina ir yra perduodamos...

#01 skaito močiutė - PRO

Prosenelė Nijolė Medžikauskaitė Bagdonienė, kuri prašo ją vadinti baba.

#02 skaito tėvukas - PRO

Prosenelis Algimantas Jonas Jurgis Savickas, kitaip dar vadinamas tiesiog tėvuku.

kas liko už kadro

”Nedažnai turiu progą rašyti muziką ilgesniam nei dainos formatui, ir neturėti suspaustų rėmų - tiek laiko, tiek formos - leidžia konstruoti įvairesnį emocinį vystymąsi - be skubos, be poreikio kiekvienai sekundei skambėti aktyviai.

Kurti iliustracijas, nesant vaizdui - įtraukiantis procesas. Įdomiausia dalis buvo klausyti prosenelio personažų ir atitaikyti instrumentus turinčius ne tik panašų toną, bet ir nuotaiką, artikuliaciją, kalbėjimo greitį, dydį.”

- Jonas Gliaudelis, tėvuko PRO pasakos įrašas, abiejų pasakų garso dizainas ir muzika

”Kelionė laiku - taip pavadinčiau šią patirtį. Klausant kaip močiutė Nijolė įgarsina pasaką be galo, laikas tarsi atsisuko atgal - sugrąžino į vaikystę, kur mano pasakorė močiutė sekdavo pasakas vakarais prieš miegą.”

- Ramūnas Tamošauskas (UraganiuS), močiutės PRO pasakos įrašas

”Nors į gamtos muziką kesinosi ir tolumoje riedantys automobiliai ir šunys, po ne vieno ir ne dviejų bandymų, Labanoro girios (ir jos apylinkių) orkestras pasitiko pilnu gamtos sąstatu."

- Simona Savickienė, miško garsų įrašas